22 Temmuz 2014 Salı

Paşabahçe Porselen Kupanı Kendin Tasarla

PAŞABAHÇE PORSELEN İLE SEVDİKLERİNİZE
‘BEN YAPTIM!’ DEYİN

Sevdiklerinize hediyelerinizi Paşabahçe Porselen’in ‘Ben Yaptım!’ setleri ile artık kendiniz hazırlayabilirsiniz. Paşabahçe Porselen’in dünyaca ünlü kalem markası Edding ile tasarladığı yeni setler, çay ve kahve keyiflerine bambaşka bir heyecan katıyor.
 Paşabahçe Porselen, dünyaca ünlü kalem markası Edding ile eğlenceli bir set tasarladı. Kupa ve porselen dekorasyonuna yönelik üretilen rengarenk kalemlerden oluşan ‘Ben Yaptım!’ setleri sevdiklerine verecekleri hediyelerde kendilerinden bir iz olmasını isteyenler için muhteşem bir alternatif oluşturuyor. Setler çay-kahve keyfine sıradışı bir keyif katıyor.

‘Ben Yaptım!’ setlerinde bulunan Paşabahçe Porselen’in sade kupaları Edding kalemlerde kullanılan su bazlı mürekkeple bambaşka bir tasarıma kavuşuyor. Ayrıca kalemlerde sağlığa zararlı hiçbir madde bulunmadığı için çocuklar da aileleriyle birlikte güvenli ve eğitici zaman geçirme şansını yakalıyor. Setlerin içinde bir adet porselen kupa ve 2 farklı renkte porselen boyama kalemi bulunuyor.

Hayal gücünüzün ürününü yaratmak için Paşabahçe kupanın, boyama kalemleri ile boyandıktan sonra kuruması için 15 dakika bekletilmesi gerekiyor. Bu süre içinde eğer farklı bir tasarım yapmak isteniyorsa çizimler yıkanarak veya bir bezle silinerek temizlenebiliyor. Ardından önceden ısıtılmış 160 derecelik ev tipi fırında 25 dakika pişirilen kupaya tasarım sabitleniyor. Böylece 8 farklı renk seçeneğiyle herkes kendine özel kupasını tasarlamış oluyor. Fırınlanmış kupalar renkleri solmadan defalarca bulaşık makinesinde yıkanabilirken, yıllar içinde solan renklerin üzerinden tekrar geçilerek de eski formuna ulaşabiliyor.


19 Temmuz 2014 Cumartesi

Karpuzdan ve Meyvelerden Pasta Yapımı - Watermelon and Fruit Cake

Yaz aylarında hep soğuk bişeyler olsada yesek deyip karpuza sarılmışızdır. 
Soğuk soğuk buzdolabından yeni çıkan karpuzdan başkası hararetimizi alamıyor tabi, hem vitaminlenip hem serinleten başka ne var ki :) Ohh bol bol yeyin.
Günümüzde pastalardan artık saheserler yaratılıyorken onlar bile insanlara sıkıcı gelmeye başladı. Düz arasındaki pandispanyaları ve kremaları görünen sade pastalara yöneldiler (insanlar yakında onlardan da sıkılır) hep daha fazlasını en güzelini arayan insanoğlumuz yanı başındaki güzelliklerin farkında değil. Yazın herkesin buzdolabında olan buz gibi bir karpuzla nasıl da serinletici bir pasta yapılacağından habersiz, bende size haber vereyim dedim :)  Yazın doğum günü yapacaklara veya herhangi bir kutlama yapacaklara soğuk soğuk serinleten karpuzdan pasta yapıp şaşırtmaya ne dersiniz? Meyve yemeyen çocuklar bu pastalara bayılacağına eminim ;) Tek ihtiyacınız buz gibi bir karpuz, keskin bir bıçak, üzerine isterseniz farklı meyveler ve o meyveleri kesmek için kurabiye kalıpları, işte bu kadar :) 

Nasıl ama hepsi birbirinden güzel değil mi?
Sizde daha farklı yaratıcı pastalar yapabilirsiniz 
Hepsi sizin hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kalmış ;)
Mesela kavun ile yada ikisini kullanıp ust uste koyup da yapabilirsiniz ;)
Eğer sizde bu pastalardan yapmaya kalkarsanız fotoğrafını çekmeyi unutmayın :)
Tabi bana da yollayın merakla bekliyorum, daha sonra burada ve instagramımda paylaşacağım..
Mail: itgirlnirvana@gmail.com
Herkese iyi yazlar :)
 Xoxo
It Girl Nirvana