26 Aralık 2014 Cuma

Yılbaşı makyajı nasıl yapılır?

Yılbaşı günü kıyafetlerimiz kadar makyajımız da önemli, o gün makyajınızın da kusursuz görünmesi için işte size bir kaç öneri.

9 Aralık 2014 Salı

YILBAŞI HEYECANI VE IŞILTISI, DİVAN’IN MÜCEVHER SERİSİ SEPETLERİNDE


Divan Pastanelerinin yılbaşı koleksiyonu, yılbaşı döneminin ışıltısına eşlik eden değerli taşlardan esinlenerek hazırlandı. Pırlantadan Yakut’a, Safir’den Elmas’a kadar uzanan bu şık ve ışıl ışıl yılbaşı setleri ve sepetlerinde; Divan Pastaneleri’nin geleneksel lezzetlerinin yanı sıra, gümüş kaplama şamdanlar, el yapımı dore varaklı kadehler, özel tasarımlı peynir tabakları vedekoratif mumlar gibi yılbaşı ruhunu yansıtan parçalar yer alıyor. 
 


Divan Pastanelerinin bu yıla özel hazırladığı “Değerli Taşlar” koleksiyonunda; her yıl yenilenmenin büyüsünü taşıyan mücevherleri simgeleyen yılbaşı setleri ve sepetleri bulunuyor. Birbirinden şık ve zarif setlerle sepetler, özenle seçilmiş içerikleri ve ışıl ışıl görünümleriyle bu sene de müdavimlerinin kalplerinde taht kuruyor. Mor ve gümüş tonlarının nefis kombinasyonu Pırlanta, şarabi rengiyle gönülleri çelen Yakut, bakır ve mavinin gizli buluşması Safir, kış aylarının beyazlığını yansıtan Sedef ve diğerleri, değerli taşların kendilerine özgü karakterlerini yansıtıyor. 
 
Koleksiyonda; pralin, madlen, çikolatalı krep ve lokum gibi Divan Pastanelerinin tadı damaklarda yer etmiş geleneksel lezzetleri yer alıyor. Göz alıcı renkleriyle yılbaşı sepetleri, şık deri suplalardan, zarif aynalara, el yapımı dore varaklı kadehlerden yılbaşı çiçeklerine kadar hayal ettiğiniz tüm hediyeleri içeriyor. Gümüş kaplardan, deri, süet, rugan ve kadife seçenekleriyle özel kaplamalı kutulara kadar birçok farklı formda hazırlanan yılbaşı sepetleri, 400 TL’den 990 TL’ye uzanan farklı fiyat seçenekleriyle satışa sunuluyor. İçerisinde “Keep Calm and Enjoy the Taste” yazılı kupalar ve müzik dinlemek için kulaklık bulunan Sedef Sepeti ise, gençlerin beğenisini topluyor.  


Sepetlerle aynı isimleri taşıyan ve içerisinde özel tasarımlı karaf ve bardaklarkesme cam kapaklı lokumlukel yapımı kesme cam içerisinde dekoratif mumlar bulunan setlerin fiyatları ise,  130 TL ile 300 TL arasında değişiyor.   
 
Divan Pastanelerinin “Değerli Taşlar” koleksiyonundaki büyüleyici yılbaşı setleri ve sepetleriyle sevdiklerinize, yeni başlangıçları ve umutları tazelemenin değerini hediye edin.  
 

6 Aralık 2014 Cumartesi

En güzel yeni yıl sofraları


Yeni yıla girmemize günler kala, tatlı telaşlar başladı, neler yapılacağı, neler yenileceği, hediyeler, süslemeler ve tabiki masamızın hazırlanması.
Peçetelikler, mumlar, çiçekler ve daha fazlasını bulacağınız o güzel sofralarla sizi başbaşa bırakıyorum.   

Buda bu postun Bonusu: Peçete katlama sanatı ve detaylı masa süslemesi :)

Masanızın süslemeniz çok süper olabilir ama boş bir masa hiç bir işe yaramaz, o masada dolu dolu arkadaşlarınızla ailenizle sevdiklerinizle olmanız, sohbetiniz, o masanın süsünden ve dekorasyonundan daha önemlidir, süslü bir masada yalnız oturmak mı? Hayır tabiki , Aileniz veya arkadaşlarınız ile oturduğunuz bir masa dünyanın en güzel masası olabilir ;) 
Süslü masalarınızda ağız tadı ile oturmanız dileğiyle :)
xoxo
It Girl Nirvana